velanovi.jpg

Newsflash

CONTACT for Czechevents


Please, use only our e-mail address 
Paypal address is
czechevents.novotny@gmail.com 

 

Home Events Details - Literární kavárna Ctěnice
Banner

Current & Upcoming Events

Event 

Title:
Literární kavárna Ctěnice
When:
05.15.2018 - 05.15.2018 14.00 h
Where:
Zamecky areal Ctenice - Praha 9-Vinor
Category:
Other

Description

 

Přivítáme Vás tu v literární kavárně spolu se známou vídeňskou reportérkou Českého rozhlasu, Marií Woodhamsovou, také aktérkou Českých kořenů ve Vídni. Pozvánku najdete v příloze. Přijdťe se podívat a poslechnout si ukázky z filmů, fotky i živé vyprávění... (Organizátoři ze mne udělali v pozvánce spisovatelku, čímž se všem skutečným spisovatelům omlouvám..)
Zde akce v přehledu dalších pořadů na webu Ctěnického zámečku. http://www.muzeumprahy.cz/literarni-kavarna/

A kdo z hrdinů našeho dokumentu přijede na festival do Prahy? 
Potkáte se zde právě s Marií Woodhamsovou, ale také s hudebníkem Tomislavem Vašíčkem, jehož Gablitzká svita (část) zazní i na zahajovacím koncertu festivalu 5. 6. v Senátě, s jeho ženou Táňou, s níž spoluzakládali kdysi legendární kapelu Sputnici. Přivítáme také Rudu Cainera, autora románu Žulový Stalin, podle nejž vznikl nedávno odvysílaný telefizní skvělý film Monstrum. S Rudou Cainerem přijede i jeho partnerka Anina Křivanová. 
Přijd´te se s nimi na festival poznat osobně. 
 
Od Aniny Křivanové si dovolím citovat krásné řádky o tom, jak ve Vídni čeští sokolové nacvičují na letošní slavnostní Všesokolský slet:
Myslím, že slet bude zase úspěšný, my – tedy naše věková kategorie – cvičíme zase na Hašlerovy písničky, a závěr se cvičí na jeho text “svoboda je svoboda, bez té nelze žít...” A jinak to prý je dobře obsazené, na některé skladby je tolik cvičenců, že i když se bude skladba cvičit po oba dny, někteří budou cvičit jen jednou, aby se dostalo na všechny. Takže jak vidíš, máme jak vy, tak my nejen v Praze, ale taky ve Vídni, dokonce v Austrálii a ostatních zemích co dělat a věřit, že všechno dobře dopadne.

V to věříme také my. 
 
Na závěr nejen zveme, ale také děkujeme za váš zájem o festival, který projevujete.  
Další vídeňské vzpomínky - a také upoutávky na festival, najdete i na našem Facebooku, který skvěle obsluhuje Lucka Tomanová z Kyjova https://www.facebook.com/Ceskekoreny/  
 
Od kamery a střihačského stolu se na Vás stěší i režisér Tomáš Kubák, 
zdraví i ostatní - dřívější i současní členové týmu Veronika Hollerová a Zdeněk Polášek z Kyjova, i Alena Gilbertová z Prahy.

Venue

Venue:
Zamecky areal Ctenice
Street:
Bohdanecska 259/1
ZIP:
190 17
City:
Praha 9-Vinor
Country:
Country: cz

Help us to keep informing you
about the Czech & Slovak events
and activities in North America


<<  January 2019  >>
 Mo  Tu  We  Th  Fr  Sa  Su 
 
   
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner