velanovi.jpg

Newsflash

CONTACT for Czechevents


Please, use only our e-mail address 
Paypal address is
czechevents.novotny@gmail.com 

 

Home Events Search by Category Details - Czech That Film
Banner

Search by Category

Event 

Title:
Czech That Film
When:
05.18.2018 - 05.21.2018 19.00 h
Where:
General Consulate of the Czech Republic in Toronto - Toronto
Category:
Film

Description

 

Generální konzulát České republiky v Torontu

 ve spolupráci s nejstarším torontským kinem The Revue Cinema

 si Vás dovoluje pozvat na další ročník putovního festivalu české kinematografie

 „Czech That Film“

18 - 21. května, 2018

Na festivalu bude prezentováno 5 kvalitních aktuálních snímků české kinematografie včetně filmů oceněných Českým lvem 2018.

kde: The Revue Cinema, 400 Roncesvalles Avenue, Toronto

 

Program:

18. května v 19:00       Milada, režie David Mrnka

19. května v 19:00       Bába z ledu, režie Bohdan Sláma

20. května v 16:00      8 hlav šílenství, režie Marta Nováková

20. května v 19:00      Kvarteto, režie Miroslav Krobot

21. května  v 18:30      Po strništi bos, režie Jan Svěrák   

Možnost zakoupení vstupenek prostřednictvím The Revue Cinema bude k dispozici v časovém předstihu.

Filmy jsou opatřeny anglickými titulky

Pátek, 18. Května  @ 19:00

MILADA, režie David Mrnka

Životopisný, Drama / 2017

Obsah: Film Milada je inspirován osudem a životem JUDr. Milady Horákové, který se dotkl mnoha lidí. Odehrává se v letech 1937 – 1950 a vypráví příběh ženy, v jejíž osobnost a životě byly morální principy zakořeněny tak silně, že se často ve svých rozhodnutích řídila více svým svědomím než srdcem, a to i za cenu ohrožení vlastní rodiny a sebe sama. Milada Horáková byla popravena 27. června 1950 i přesto, že tehdejší prezident Československé republiky dostal mnoho žádostí o udělení milosti. O její milost žádali např. Albert Einstein, Winston Churchill nebo Eleanor Rooseveltová. Ústředními tématy filmu jsou svoboda, boj za demokracii, pravda, láska, naděje, moc a oběť, které jsou velmi aktuální i dnes. Cílem filmu je přiblížit osobnost Milady Horákové, její život a osud, nejširšímu publiku v České republice a v zahraničí.

Sobota, 19. května @ 19:00

BÁBA Z LEDU, režie Bohdan Sláma

Komedie, Drama / 2017

Obsah: Po setkání s otužilcem Broňou začíná ovdovělá Hana pozvolna měnit svůj stereotypní život, který se doposud točil výhradně kolem jejích synů, snach a vnoučat. Zatímco šedesátnice Hana prožívá love story, tradiční víkendové obědy v rodinné vile ztrácejí na idyličnosti a postupně vyplouvá na povrch, že každý z hrdinů má nějaké tajemství. Haniným nečekaným spojencem se stává vnuk Ivánek, který si zamiloval nejen svérázného Broňu, ale i jeho slepici Adélu a otužileckou komunitu na břehu Vltavy. Příběh rozkrývající nelehké vztahy mezi třemi generacemi přináší naději, že život lze vzít do vlastních rukou v jakémkoli věku.

Neděle, 20. května @ 16:00

8 HLAV ŠÍLENSTVÍ, režie Marta Nováková     

Životopisný, Drama, Historický / 2017

Obsah: Sovětské Rusko, rok 1921 - mladičká Anna má před sebou hvězdnou kariéru, právě jí vychází první sbírka, prý bude největší ruskou básnířkou, která zastíní samotného Puškina. O pár let později už se ale tísní v nákladním vagónu, který směřuje do neobydlených stepí Kazachstánu. Nebude to její jediná cesta ani její jediný lágr. Básnířka Anna Alexandrovna Barkovová strávila v táborech sovětského Gulagu a ve vyhnanství 22 let svého života. Název filmu 8 hlav šílenství odkazuje ke stejnojmenné novele Anny Barkovové, ale i k osmi hlavám - kapitolám, do nichž je snímek rozčleněn. Kapitoly mají každá svůj odlišný styl, a každá přenáší diváka do jiného období života básnířky. Jako celek pak skládají strhující příběh výjimečně nadané umělkyně unášené dějinnými událostmi 20. století v Sovětském svazu. 

Neděle, 20. května @ 19:00

KVARTETO, režie Miroslav Krobot

Komedie / Drama / 2017 

Obsah: Hráli jste někdy v kapele? Je to jako druhá rodina, s jejímiž příslušníky prahnete po štěstí a prožíváte nečekaná dobrodružství. Stejně jako usedá rodina zas a znovu u jednoho stolu, scházejí se členové kvarteta tzv. soudobé hudby vždy u dalšího koncertu. Poněkud nesourodá čtveřice v čele se solidně vyhlížejícím, avšak lehce sucharským Robertem, jeho partnerkou atraktivní a rozháranou cellistkou Simonou, extrovertním vtipálkem Tomášem a znalcem historie s přezdívkou Funés spolu zažívá na cestě za svou nejsvobodnější skladbou řadu humorných situací, ale i nedorozumění. Čas tráví i v legendární hospodě Ponorka v historickém centru svého rodného města, kam chodí také odvázaná „Batrflaj" a „dvorní" psychoterapeutka kvarteta Sylva. Mezi hlavními hrdiny dochází k neustálým zádrhelům a lehce bizarním situacím, až konečně jeden neplánovaný večírek přinese jistou katarzi i radost a s ní vytoužený pocit štěstí 

Pondělí, 21. května @ 18:30

PO STRNIŠTI BOS, režie Jan Svěrák

Drama / Komedie / 2017 

Obsah:   Edu Součka, jeho maminku a tatínka už známe z filmu Obecná škola. Nyní jsme však v Protektorátu, kdy je rodina osmiletého Edy donucena vystěhovat se z Prahy na venkov k příbuzným. Městečko, kde chlapec dosud trávil jen prázdniny, se nyní stává jeho domovem. Mladá městská rodina se musí přizpůsobit novému prostředí a také soužití pod jednou střechou s tetou a jejími příbuznými, což zahrnuje i velmi přísného dědečka. Eda má před sebou nelehký úkol: najít a obhájit své místo v místní klukovské partě, jejíž svět je naprosto odlišný od jeho městského. Čeká ho cesta k hledání odvahy, ale také k nečekaným rodinným tajemstvím, která vyplouvají na povrch. Svět dětí a dospělých se sbíhá v hledání odvahy a hrdinství. I v nelehkých dnech války může být totiž nejtěžší prokázat odvahu vůči vlastní rodině

CZECH THAT FILM  www.czechthatfilm.com

Venue

Venue:
General Consulate of the Czech Republic in Toronto
Street:
2q Bloor Strret West ,Suite 1500
City:
Toronto
State:
Ontario
Country:
Country: ca

Help us to keep informing you
about the Czech & Slovak events
and activities in North America


<<  January 2019  >>
 Mo  Tu  We  Th  Fr  Sa  Su 
 
   
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner